Nawigacja

 • Adres nowej strony

  Zapraszamy na nową stronę internetową Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince dostępną pod adresem: http://www.zespolszkolbestwinka.pl

 • Dni otwarte

  Zapraszamy rodziców uczniów klas I - III gimnazjum na dni otwarte, które odbędą się w środę 15.01.2014r. w godzinach 17.00 - 18.00.

 • Zebranie rodziców w grudniu

  W środę 18 grudnia 2013 roku w godzinach ustalonych przez wychowawców odbędą się zebrania rodziców uczniów klas 1-3 gimnazjum. Zapraszamy.

 • Dni otwarte

  Zapraszamy rodziców uczniów klas I - III gimnazjum na dni otwarte, które odbędą się w środę 16.10.2013r. w godzinach 17.00 - 18.00.

 • Dzień Nauczyciela

  Dnia 14 października 2013r. (poniedziałek) o godz. 10.40 na sali gimnastycznej odbędzie się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela, a o godz. 11.40 do godz. 13.25 ślubowanie klas pierwszych gimnazjum. Obecność wszystkich gimnazjalitów obowiązkowa. Zajęcia lekcyjne nie odbędą się.

 • Zebranie rodziców

  Dnia 18 wrześia 2013r. (środa) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie rodziców uczniów klas 1-3 gimnazjum. 

 • Zbiórka makulatury

  Dnia 20 września 2013r. (piątek) od godz. 7.30 do 15.00 obok boiska szkolnego odbędzie się zbiórka makulatury.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

  Wakacje niestety dobiegły końca - rozpoczynamy nowy rok szkolny! Z tej okazji uczniowie klasy drugiej wraz z opiekunami (p. M. Kubiczek i p. Anną Makuchowską) przygotowali uroczystą akademię. Wszystkich zebranych, a w szczególności uczniów klas pierwszych, serdecznie powitała pani dyrektor.  Życzyła uczniom samych sukcesów w nauce, a także  przypomniała zasady bezpiecznego zachowania w szkole i poza nią. Po akademii uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego

  Wakacje powoli dobiegają końca. Już za parę dni zadzwoni szkolny dzwonek, który oznajmi początek roku szkolnego. W dniu 2 września o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej szkoły odbędzie się uroczysta akademia inaugurująca nowy rok szkolny 2013/14. Zapraszamy wszystkich uczniów, których obowiązuje uroczysty strój.

 • Czas wspomnień

  Wakacje niestety powoli dobiegają końca dlatego warto powsponinać jak minął rok szkolny 2012/2013.

  Poniżej znajdują się linki do filmów z dnia 21 marca 2013r. kiedy odbyły się konkursy "Kabarety 2013" i "Mam Talent 2013" oraz z dnia 27 czerwca 2013r. gdy żegnaliśmy absolwentów naszego gimnazjum.

  Miłego seansu :)

  Film "Kabarety 2013":

  część 1: http://youtu.be/AmBbYU3cTjQ

  część 2: http://youtu.be/poTVHvLf7Ho

  część 3: http://youtu.be/iObqKbJw34E

  część 4: http://youtu.be/HUf4TYBmfos

  część 5: http://youtu.be/5F6pJ3ehvl8

  część 6: http://youtu.be/9D79XCrPM6k

  część 7: http://youtu.be/YmNGhAU0y1Y

  Pożegnanie absolwentów 2013:

  część 1: http://youtu.be/djlmuNKwPAk

  część 2: http://youtu.be/_GPhxkQmtns

  część 3: http://youtu.be/lvbumY2mzVI

  część 4: http://youtu.be/SBSfs1JxIIk

  część 5: http://youtu.be/vjpsQJ_CkxU

  część 6: http://youtu.be/vq1lF1wxQgs

  część 7: http://youtu.be/KjSmBE4ZyM4

  część 8: http://youtu.be/05_oGJVrgOk

  część 9: http://youtu.be/7yLIUJvj_YY

 • Projekt edukacyjny 2013r.

  14 czerwca 2013 roku w dniu Święta Muzyki (dzięki uprzejmości Pani Anny Tomaszczyk) odbyła się prezentacja projektu gimnazjalnego klas III pod tytułem „Analiza wybranych zespołów muzyki rockowej i metalowej na przełomie XX i XXI wieku”. Do projektu było zapisanych 17 osób, a opiekunem był Pan Michał Matras. Prezentacja multimedialna odbyła się w szkole, a odbiorcami byli uczniowie Gimnazjum, Grono Pedagogiczne, Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, Wójt gminy Bestwina oraz goście z innych szkół i instytucji. Uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy, które opisują wybrane zespoły muzyki rockowej i metalowej. Na koniec prezentacji uczniowie zagrali covery wybranych utworów muzycznych.

  Prezentacja rozpoczęła się od przedstawienia członków zespołu uczniowskiego. Zostały także przedstawione cele projektu i jego zadania. Następnie, gimnazjaliści zaczęli prezentować i analizować zespoły muzyczne, które zostały podzielone na dwa nurty: Metal i Rock

  Metal – Metallica (zespół przewodni)     Rock – Queen (zespół przewodni)

  Iron Maiden       The Rolling Stones

  Sabaton AC/DC

  Slipknot Nirvana

  Slayer     Lep Zeppelin

      Red Hot Chili Peppers

   

  Każdy zespół posiadał swoją własną prezentację, która zawierała najważniejsze informacje i ciekawostki na ich temat. Uczniowie omówili składy, historię, dyskografię oraz ciekawe informacje dotyczące zespołów muzyki rockowej i metalowej. Przygotowano także ankietę na temat muzyki rockowej i metalowej, która składała się z pięciu pytań. Ankieta dowodzi, iż pomimo upływu lat rock i metal są wciąż żywe i aktualne. Na koniec prezentacji uczniowie na własnym sprzęcie muzycznym zagrali utwory : The Analogs „Pieśń Aniołów”, Nirvana „Smells like teen spirit”, Farben Lehre „Spodnie z GS-u”.

  Uczestnicy projektu starali się wykonać projekt jak najlepiej. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją. Nauczyli się współpracy w grupie, selekcjonowania i analizy informacji, prezentowania swojej wiedzy i wyników swojej pracy przed publicznością za pomocą prezentacji multimedialnych. Projekt dał im wiele zabawy, radości i satysfakcji, szczególnie wtedy, gdy mogli zagrać swój własny koncert swojej ulubionej muzyki.

  Film w 3 częściach znajduje się poniżej:

  część 1:  http://youtu.be/Fwx8tBOAvMQ

  część 2:  http://youtu.be/1d4Knk22mAg

  część 3:  http://youtu.be/_jaG91TgwYc

   

 • Absolwenci 2013

  Film dedykowany absolwentom gimnazjum 2013 roku znajduje się poniżej.

  http://youtu.be/KMWg10efpLw

   

 • Zakończenie roku szkolnego

  Informujemy, że uroczyste pożegnanie absolwentów gimnazjum odbędzie się w czwartek 27 czerwca o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bestwince.  Zakończenie roku szkolnego dla pozostałych uczniów (klas I i II) odbędzie się w piątek 28 czerwca o godzinie 9.00 również na sali gimnastycznej. 

 • Święto Muzyki

  Po raz trzeci nasza szkoła podjęła wyzwanie, które niesie ze sobą „Święto Muzyki”.

  „Fête de la Musique” jest grą słów, homofonem wyrażenia „Faites de la musique!”,(czyli Róbcie muzykę!). Mury naszej szkoły rozbrzmiały różnorodną muzyką, zarówno
  w j. angielskim, francuskim, a nawet włoskim. Na koniec rozległ się mocny rock.

  Nasze święto zdobywa coraz liczniejsze grono sympatyków. Gościliśmy uczniów szkół całej gminy Bestwina, jak również uczniów Szkoły Podstawowej w Przyłękowie i w Bielsku-Białej. Łącznie 15 wykonawców zaprezentowało 24 utwory na bardzo wysokim poziomie pod względem muzycznym i językowym.

  Wśród publiczności znaleźli się nie tylko nasi gimnazjaliści, ale również uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach, którzy przybyli pod opieką p. mgr Iwony Szendery.

  Mieliśmy przyjemność gościć Wójta Gminy Bestwina  p. mgr Artura Beniowskiego,

  p. mgr Arkadiusza Maja, Dyrektora Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli oraz
  p. mgr Beatę Honkisz Konsultanta do spraw j. francuskiego z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, jak również dyrektorów okolicznych szkół: p. mgr Agatę Rak Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie, Wicedyrektora Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kaniowie p. mgr Annę Okrutę.

  Wszystkim bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

  Jury w składzie: p. mgr Wiesława Ochman-Szeliga, p. mgr Józef Maziarz oraz p. mgr Katarzyna Sieczkowska przyznało następujące nagrody:

  GRAND PRIX Festiwalu „ La Fête de la musique” 2013 w kategorii Szkół Podstawowych, klasy I-III dla Szkoły Podstawowej w Przyłękowie.

  GRAND PRIX Festiwalu „ La Fête de la musique” 2013 w kategorii Szkół Podstawowych, klasy IV-VI dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie.

  GRAND PRIX Festiwalu „ La Fête de la musique”2013 w kategorii Gimnazja dla Dagmary Świerkot z Gimnazjum im. J. Pawła II w Bestwinie.

  Ponadto przyznano wyróżnienia:

  - Natalii Wójtowicz uczennicy klasy VI ZSP w Janowicach

  - Justynie Knapczyk i Natalii Maroszek - uczennic Gimnazjum w Bestwince

  - Sonii Maroszek, Aleksandrze Englert oraz Mireli Kubik z Gimnazjum im. Jana Pawła II
  w Bestwinie.

  Zebrani podzielali zdanie Jury i w głosowaniu przyznali Nagrodę Publiczności Festiwalu

  „ La Fête de la musique” 2013 uczniom ZSP w Kaniowie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

  Po części konkursowej nastąpiła prezentacja projektu edukacyjnego klas III Gimnazjum
  w Bestwince o nazwie „ Analiza wybranych zespołów muzyki rockowej i metalowej
  na przełomie XX i XXI wieku”.

   Największy aplauz zdobyła grupa „Destroyed Soldiers”, która zagrała dla nas  „ Pieśń Aniołów” THE ANALOGS, „ Smells like teen spirit” NIRVANY, „ Spodnie z GS-U” FARBEN LEHRE. Atmosfera sięgała zenitu, ściany drżały pod naporem decybeli,
  a na scenie- prawdziwi muzycy i żywe, mocne uderzenie.

  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim gościom, uczestnikom, sponsorom
  i organizatorom naszego festiwalu. Wierząc, iż muzyka łączy, a przede wszystkim łagodzi obyczaje, mamy nadzieję na kolejne spotkania.


  Gimnazjum w Bestwince - Święto Muzyki 2013 cz.1

  Gimnazjum w Bestwince - Święto Muzyki 2013 cz.2

   

  Tekst: mgr Anna Tomaszczyk

  Film: mgr Katarzyna Siewniak

   

 • Dzień Sportu 24 czerwca 2013r.

  Plan dnia 24.06.2013 (tj. poniedziałek)

  8.00 – 8.45  i 8.50 - 9.35  lekcje według planu zajęć

  9.45 – 10.30    wyścigi rzędów (każda klasa tworzy drużynę po 8 osób - 4 chłopców i 4 dziewczyny)

  1. Toczenie opony.

  2. Bieg w workach.

  3. Rzuty kółkami do celu.

  4. Prowadzenie piłki nogą.

  5. Slalom z kijem hokejowym i piłką.

  6. Skrzynia (ile osób wejdzie na skrzynię).

  10.40 – 11.25 mecze piłki nożnej  - klasy III na ”resztę szkoły” (chłopcy 1a – 1b)

           mecze koszykówki  - klasy III na „resztę szkoły" (dziewczyny 1a – 1b)

  11.35-12.20    mecz siatkówki (nauczyciele – uczniowie)

  12.20   zakończenie.

   
 • Aktualizacja danych

  19.06.2013 Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Dni otwarte

  Zapraszamy rodziców uczniów klas I - III gimnazjum na dni otwarte, które odbędą się w środę 19.06.2013r. w godzinach 16.30 - 18.00.

 • Zestaw podręczników

  Szkolny zestaw podręczników dla Gimnazjum w Bestwince na rok szkolny 2013/2014 znajduje się w INFORMATORZE w zakładce SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW.

 • Siatkówka plażowa

  12.06.2013 r. na obiektach rekreacyjno-sportowych w Kaniowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Bestwina Gimnazjalistów w Siatkówce Plażowej.
  Były to ostatnie zawody w tym roku szkolnym, więc zawodnicy nie szczędzili sił i rozegrali pomiędzy sobą wspaniałe mecze. Zawody zorganizowane zostały pod patronatem przewodniczącego Rady Gminy Bestwina Jerzego  Zużałka, który ufundował puchary i medale dla zwycięzców. 
  Klasyfikacja drużynowa:
  Dziewczęta: 
  I  - Gimnazjum Bestwinka

  II - Gimnazjum Bestwina
  Chłopcy:
  I - Gimnazjum Bestwina

  II - Gimnazjum Bestwinka
  Klasyfikacja indywidualna:
  Dziewczęta:
  I - Sachmerda Klaudia, Knapczyk Justyna - Gimnazjum Bestwinka

  II - Markiel Julia, Kozina Klaudia - Gimnazjum Bestwina
  III - Warmus Wioletta, Dzida Katarzyna  - Gimnazjum Bestwina
  Chłopcy:
  I - Basiura Aureliusz, Kopaczka Bartłomiej – Gimnazjum Bestwina

  II - Olejak Mateusz, Szczypka Przemysław – Gimnazjum Bestwina
  III - Kal Mateusz, Lejkowski Kamil - Gimnazjum Bestwina
  Tekst i zdjęcia: Tadeusz Szkuta

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Gimnazjum w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwince
  ul.Dworkowa 3, 43-512 Bestwinka
 • 0322149280

Galeria zdjęć